wtorek, 2 października 2012

Kredyty „Rodzina na Swoim”

Życiowym celem większości z nas jest osiągnięcie pewnej stabilizacji, chcemy mieć dobrą pracę, rodzinę oraz własne mieszkanie. O ile dwa pierwsze czynniki udaje nam się w miarę szybko osiągnąć o tyle ten trzeci jest najtrudniejszy w realizacji. Pomimo tego, że w ciągu ostatnich lat można było zaobserwować kilkukrotne obniżki cen wszystkich nieruchomości to i tak mieszkania w dalszym ciągu są bardzo drogie. Wszyscy mamy raczej małe szanse na uzbieranie odpowiedniej kwoty i kupienie domu za gotówkę, jedynym rozwiązaniem pozostają kredyty. Jednak zwykłe kredyty hipoteczne należą do bardzo kosztownych a droga ich uzyskania jest bardzo długa. Na szczęście pojawia się także korzystne rozwiązanie w postaci kredytów z programu „Rodzina na Swoim”.

Rząd wprowadzając ten program miał na celu pomaganie młodym ludziom w kupnie własnego lokum, oferta obejmuje nie tylko preferencyjne kredyty ale również pomoc w ich załatwianiu a nawet dofinansowanie spłaty. Jak wiadomo kredyty hipoteczne są długoterminowe, spłata rozłożona jest nawet na kilkadziesiąt lat a młodzi ludzie rozpoczynający swoją karierę zawodową często mają zbyt małą zdolność kredytową. W programie „Rodzina na Swoim” kredyty mogą mieć liczne zabezpieczenia a kredytobiorcami mogą być nie tylko osoby właściwie ale także ich najbliższe rodziny. Najczęściej dzieje się tak, że solidnym zabezpieczeniem oprócz kredytowanego mieszkania jest także dom lub mieszkanie naszych rodziców, dzięki temu bank zyskuje pewność spłaty i chętniej nam przyznaje takie kredyty. Z tego programu mogą skorzystać przede wszystkim małżeństwa z krótkim stażem, ale także rodzice samotnie wychowujący dzieci i od niedawna single. Rząd oferując nam preferencyjne kredyty hipoteczne zobowiązuje się także pomagać nam w spłacie, nawet przez okres siedmiu lat od podpisania umowy będziemy mogli liczyć na połowę spłaty należnych odsetek. Dzięki takiemu rozwiązaniu miesięczne raty są dużo niższe niż w tradycyjnych kredytach hipotecznych a młodzi ludzie mają większe szanse na osiągnięcie stabilizacji finansowej. Jeżeli chodzi o wybór kredytowanego domu lub mieszkania to tutaj pojawiają się pewne ograniczenia. Mieszkanie nie może przekraczać 75 metrów kwadratowych a w przypadku domu metraż nie może być większy niż 140 metrów kwadratowych. Należy także dodać, że metraż uzależniony jest od naszego statusu. Na przykład w przypadku singli mieszkanie nie może być większe niż 50 metrów a dofinansowanie dostaje się tylko na 30 metrów.

Kredyty z programu „Rodzina na Swoim” to często jedyna szansa na kupienie własnych czterech kątów. Młodzi ludzie w naszych czasach mają mocno utrudniony start a średnie zarobki nie są na tak wysokie żeby wszyscy mogli pozwolić sobie na zwykłe kredyty hipoteczne, w szczególności wtedy gdy ma się rodzinę. Program ten trwa już od 2006 roku i w tym czasie udzielono już około 150 tysięcy takich preferencyjnych kredytów. Co prawda zainteresowanie w ciągu ostatniego roku trochę zmalało, ale wiąże się to pewnie z ograniczeniami metrażowym. Po prostu coraz trudniej jest znaleźć dom lub mieszkanie które spełniałoby kryteria programu „Rodzina na Swoim”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz